ANKARA KADIN SAĞLIĞI DERNEĞİ EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI. HİJYEN EĞİTİMİ VERMEYE HAZIRLANIYOR.

42536789Hijyen eğitimi için;

GİRİŞ KOŞULLARI

1. İlkokul mezunu olmak.

2. Mesleğinde çalışıyor olmak.

3. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri

yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

KURSİYER KAZANIMLARI

Programın sonunda mesleğe yönelik olarak kursiyer,

1. Mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerileri kazanabilecektir.

2. Alanın gerektirdiği temel yeterliklere sahip olabilecektir.

3. Mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecektir.

4. Mesleğin gerektirdiği özel meslekî yeterlikleri kazanabilecektir.

5. Kursiyer merkezli daha aktif ve kendi hızına göre öğrenme olanağı tanıyan kazanımlara sahip olabilecektir.

KURS BİLGİSİ

İŞLETMENİZDE EĞİTİM YAPMAYA UYGUN BİRİMİNİZ VARSA HİJYEN EĞİTİMLERİ İŞLETMENİZDE DE YAPILABİLİR.

EĞİTİME UYGUNLUK RAPORUNU İL/İLÇE MEM HAYATBOYU ÖĞRENME ŞUBESİNDEN ALABİLİRSİNİZ.

KONAKLAMA, YİYECEK İÇECEK, GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ,

SAĞLIK VE DAHA BİRÇOK ALANDA HİJYEN EĞİTİMİ VEREN ALAN MEZUNU

DENEYİMLİ EĞİTİMCİ KADROSU İLE

ANKARA KADIN SAĞLIĞI DERNEĞİ

SİZLERLE EL ELE…

EĞİTİM SÜRECİ

                KURSLARIMIZ 8/40 SAAT OLUP YASA GEREĞİEN AZ 8 SAAT VERİLMEKTEDİR.

                KURSLARIMIZDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MODÜLLÜ OLAN HİJYEN EĞİTİMİ 1 MODÜLÜ VERİLMEKTEDİR.

                KURSLARIMIZ HAFTA İÇİ GÜNDÜZ-AKŞAM YA DA HAFTA SONU VERİLMEKTEDİR.

KİMLER HİJYEN EĞİTİMİ ALACAK?

5 Temmuz 2013 tarih ve 38698 sayılı resmi gazetede yayınlanan HİJYEN EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ’ne göre:

a) Gıda üretim ve perakende iş yerleri.

b) İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri.

c) Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.

ç) Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler.

d) Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kollarında çalışanlar. Bu eğitimi 05/07/2014 tarihine kadar alması gereklidir. Aksi takdirde 1593 Sayılı Umumi Hıfsısıhha Kanunu’nun 282.maddesi gereğince işlem yapılacaktır.

BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ…